Skip to content

Andersenova noc s divadlom

KD v Part. Ľupči 17.6.2016 Barbora Janíčková

V piatok 17. Júna 2016 sa v priestoroch Kultúrneho domu v Partizánskej Ľupči stretlo asi 70 mladých divadelníkov – žiakov LDO SZUŠ RKK , ale aj niekoľko ich kamrátov.

Po prezentácii a oboznámení sa s organizačnými pokynmi nasledovalo slávnostné otv orenie Divadelnej noci hymnou a malí divadelníci sa poriedne rozcvičili – po pohybovej rozcvičke Súboj samurajov nasledovala dychová , artikulačná , rezonančná a hlasová rozcvička.

A potom sa účastníci dostali konečne na ,, dosky , čo znamená svet “ – nie všetci naraz, ale postupne – každá skupina odohrala svoje predstavenie : Ľupčania odprezentovali svoju rozprávku ,, O štyroch prasiatkach “ deti z Kvačian ,, Perníkovú chalúpku “ a deti z Komjatnej ,, Prečo plačeš , Šmolinka ? „

Po divadlách si dali spoločnú večeru a trochu si oddýchli a nasledovali solóvé vystúpenia – prednesy víťazov vyšších kôl súťaží: Benjamín Kráľ – báseň D.Hevier Hovorca detí a vnútorný monológ Kozmonaut, Miška Zachejová Hlava v Tramtárii, Lenka Furdeková Lujza a Lotka, Sandra Saloňová Ako Lucka urobila tretry, atď..

Nasledovala tanečná vložka – deti na naučili choreogafiu k pesničke Poďme bratia a starý tanec Letkis. Nasledovala detská Maškaráda, ktorá prerástla do diskotéky masiek.

Okolo polnoci sa niektoré deti uložili na odpočinok, ale viacerí si vychutnali roprávku o Karoline. Potom si zapriali dobrú noc a sladké sny. Ráno sa všetci s dobrou náladou zobudili do krásneho slnečného dňa. Po raňajkách si pobalili veci, poriadili a zaspievali Divadelnú hymnu.

Medzi pol deviatou a desiatou sa všetky deti spokojne rozišli domov .

Published inUncategorized